Zanurz się w świecie siły i magi, Avillanie, krainie, gdzie wszystko jest możliwe.


  Rozwinięcie rasy krasnoludzkiej

  Share
  Czarko
  Czarko
  Wielka Trójca

  Liczba postów : 43
  Join date : 23/12/2015

  Rozwinięcie rasy krasnoludzkiej

  Pisanie by Czarko on Sob Gru 26, 2015 7:25 pm

  Krasnoludy wysokogórskie - najbardziej odporne na mróz, parają się najczęściej profesją strażników oraz kapłanów Nivisu, oczywiście są wyjątki. Mają oni niską posturę, świetnie walczą bronią dwuręczną oraz toporami. Ich armię stanowią ciężkozbrojni strażnicy gór, kawaleria na niedźwiedziach polarnych, harpunnicy, strzelcy i kanonierzy, jak również kapłani Niviańscy, czy konstrukty. Rasa ta jest dobrze uzdolniona technologicznie ale szanuje starą kulturę. Ich głównym środkiem transportu są żyrokoptery. Dowodzi nimi niejaki Zoltan Siwobrody.


  Krasnoludy wyżynne- zwane gnomami. Jak zawsze niskie i uzdolnione technicznie, ci lepiej sprawują się jako wojownicy czy strzelcy na rozkazach Siwobrodego. Wierni bracia swoich górskich odpowiedników i równie wielcy pijacy co oni. Parają się oni browarnictwem i magią Ignis. Poruszają się na kozach i lamach.


  Hobbici - są świetnymi złodziejami i zabójcami, jednak preferują spokój. Rzadko który z nich odważy się jechać na wyprawę gdzieś daleko od swojej wsi. Ich stolicą jest Hobbiton na nizinach przy osadach ludzkich, nie mają dowódcy ani armii. Ich ulubionym zajęciem jest palenie fajek i puszczania kółek z dymu. Nie uznają władzy Zoltana.


  Podziemnicy - rasa krasnoludów, która powstała w wyniku kopulacji elfickiej kobiety z krasnoludem, są najwyższe z tej grupy i mieszkają w podziemiach wyklęte zarówno przez elfy jak i swoich braci z powierzchni. Prowadzą wojnę z mrocznymi elfami o dominację nad podziemiem.


  Gnomy - Niscy, mniej krępi od krasnoludów ale za to mistrzowie w dziedzinie zbrojnictwa i jubilerstwa. Nie mają swojego państwa jako takiego lecz często występują w towarzystwie krasnoludów czy hobbitów.

   Obecny czas to Pią Mar 22, 2019 5:50 pm