Zanurz się w świecie siły i magi, Avillanie, krainie, gdzie wszystko jest możliwe.


  Rozwinięcie rasy elfickiej

  Share
  Czarko
  Czarko
  Wielka Trójca

  Liczba postów : 43
  Join date : 23/12/2015

  Rozwinięcie rasy elfickiej

  Pisanie by Czarko on Sob Gru 26, 2015 7:27 pm

  Mroczne elfy - kuzyni leśnych mieszkający w jaskiniach, dlatego że zbuntowali się przeciwko rządom króla Terenasa i podpisali pakt o współpracy z tajemniczą rasą pradawnych zwaną bezimiennymi. Elfy te są perfekcyjnymi zabójcami oraz wszelakimi użytkownikami magii ciemności. Ogólnie mają premię do każdej drogi magii poza naturą i światłem. Co ciekawe, rasa ta opanowała raptory, mantikory, minotaury oraz inne dzikie stworzenia z podziemi a posiadanie paktu współpracy z bezimiennymi daje im na prawdę duże możliwości wytwórcze w rozmaitych szeregach armii, zaczynając od prostych jednostek zwiadowczych cieni, przez ciężką, a szybką kawalerię na raptorach, na potężnych jednostkach bezimiennych kończąc.


  Krwawe elfy - rasa, która początkowo zawarła pakt z demonami, a po przejściu do Hellaru zbuntowały się i zaczęły na te piekielne bestie polować. Parają się antymagią, kradzieżą czaru, magią krwi i ognia. Ich armię charakteryzuje duża ilość szybkich i zabójczych jednostek. Mają równie rozległe armię co ich mroczni kuzyni, poczynając od czarodzieje, łamaczy zaklęć, złodziei czarów i lamii, przez jeźdźców smoczych jastrzębi, łowców demonów, magów krwi i pyromantów, kończąc na feniksach, wojownikach demonicznej krwi, rubinowej inkwizycji i szkarłatnych krzyżowcach włącznie.


  Nocne elfy - odłam leśnych elfów bliżej znany pod nazwą Renegaci, którzy to nie poddali się rządom Terenasa a w głosowaniu wybrali królową Shantrię na swoją przywódczynię. Są niewidzialni w nocy, ich głównym niebezpiecznym oddziałem są jeźdźcy hipogryfów, ich dwa typy druidów oraz przyzywane prze nich Roki - ptaki utkane z magii niczym feniksy, tylko że nie posiadające żywiołu. Renegaci są zwykle kłusownikami.


  Wysokie elfy - rasa, która żyjąc przy ludziach łączyła się z nimi w rodziny. Są oni bardzo wysocy, parają się magią światła i ognia. Są przez ludzi uważane, za "te dobre" elfy i mają z nimi równe prawa. Ich jednostki, które spotkamy również na służbach ludzi to:
  - jeźdźcy gryfów
  - kapłani
  - gwardia cesarska
  - pretorianie
  - łucznicy
  - piechota Cenuriońska, czyli piechota z ciężkim pancerzem ale posiadająca dwuręczne ostrza charakterystyczne dla tych elfów, którymi szybko wykonują ataki młynkami.


  Driady - Mieszkanki i strażniczki lasów. Znane z niesamowitych umiejętności łuczniczych oraz swojej miłości do drzew, lasu i muzyki. Wyglądają jak normalne, ładne, młode dziewczyny. Ubierają się w stroje maskujące oraz smarują się różnymi maściami aby jak najmniej było je widać. Mają unikatowe dla swej rasy umiejętności, takie jak kształtowanie drzew przy pomocy woli czy bezszelestne poruszanie się po każdym podłożu. Dość ważnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę, jest fakt, że wśród driad występuje tylko płeć żeńska a do rozmnażania wykorzystują ludzkich bądź elfich mężczyzn. Czasem też wychowują normalne ludzkie dzieci na driady lecz te noszą dostrzegalne ślady "człowieczeństwa".


  Satyry - czyli to co powstanie z połączenia elfa z demonem. Powstaje podczas corocznego jednodniowego otwarcia bram Hellaru, kiedy to demony są wszędzie, niszczą i gwałcą. Kiedy już elfa bądź sukkubus zajdzie w ciążę to od razu wiadomo, że powstanie satyr. Nienawidzony przez obie rasy, elfy uważają go za plugawego a demony za niepełnej krwi. Żyją na uboczu, sami dla siebie, czasem łącząc się w większe grupy złożone jedynie z ich przedstawicieli.

   Obecny czas to Pią Mar 22, 2019 5:34 pm